eTwinning – GREEN NATURE, 2024

Dezvoltarea tehnologiei, creșterea urbanizării, încălzirea globală etc. Datorită acestor factori, pădurile și natura au început să dispară. Folosind abordarea STEM în proiectul nostru, ne vom asigura că preșcolarii noștri înțeleg importanța și necesitatea pădurilor pentru toate ființele vii din lumea noastră. Vor înțelege că pădurile sunt sursa noastră de oxigen și sunt necesare și altor viețuitoare. Ei vor înțelege că pădurile și natura înseamnă viață și sunt sângele nostru vital.
Ne propunem să facem procesele de învățare ale elevilor noștri mai semnificative cu abordarea educațională STEM. Folosind învățarea experiențială cu abordarea educațională STEM, vom permite studenților noștri să-și facă procesele de învățare mai semnificative și să dobândească și să dezvolte abilitățile secolului XXI.


Țări partenere/membrii proiect Turcia (6), România (5)
Coordonatori proiect: Muzeyyen Kara –Turcia
Coordonatori proiect: Matei Lavinia Gabriela-România/Grădinița P.P. Maria, Lechința
Membru proiect: Laar Simona Florentina-România/ Grădinița P.P. Maria, Lechința